18 Lis

Tituly Vítězů Českého poháru TP 2016 ve sportovní střelbě si rozdělili Jakub Kosek a František Konečný.

Na květnové 1. kolo Českého poháru tělesně postižených na Lazeckou střelnici v Olomouci přijeli střelci kategorie SH1 z celé České republiky, kteří soutěžili v disciplínách P3/sportovní pistole 30+30 ran na 25 metrů a P1/vzduchová pistole 60 ran na 10 metrů.

Za pěkného počasí začala soutěž disciplínou P3, v které startovalo 7 střelců. V mistrovské třídě zvítězil Roman Gronský s 553 body před druhým Františkem Konečným s 527 body a třetím Vladimírem Marčanem s 526 body. Po obědě začal za účasti 8 TP střelců druhý závod disciplíně P1, v které opět padl výkon v mistrovské třídě v podání Františka Konečného, který ho katapultoval na 1. místo s 559 body, 2. místo obsadil Gronský s 529 body a 3. místo si vystřílel na svém prvním závodě Jakub Kosek s 511 body.

Červnového 2. kola se na Lazecké střelnici v Olomouci zúčastnilo z celé České republiky 11 střelců. První výstřel v disciplíně P3/sportovní pistole 30+30 ran na 25 metrů padl v 8,30. V této disciplíně startovalo 7 TP střelců. V mistrovské výkonnostní třídě zvítězil Jakub Kosek s 553 body, na 2. místě se umístil Roman Gronský s 527 body a 3. místo získal František Konečný za 526 bodů. Druhou disciplínu P1/vzduchová pistole 60 ran na 10 metrů, v které startovalo 10 TP střelců, vyhrál Konečný s 539 body před druhým Gronským s 526 body a třetím Koskem s 510 body.

V sobotu 24. 9. přivítala Olomouc účastníky finálového kola Českého poháru ve sportovní střelbě tělesně postižených. V ranní soutěži za příznivých povětrnostních podmínek v disciplíně P3 zvítězil Kosek s nástřelem 540 bodů, před druhým Gronským/528 bodů a třetím Konečným/526 bodů.

Po sečtení bodů z nejlepšího kola ČP a  z finále v této disciplíně se stal celkovým vítězem Jakub Kosek/60 bodů, 2. místo získal Roman Gronský/50 bodů a 3. místo obsadil František Konečný/35 bodů.

Odpoledne pokračovalo finále disciplínou P1, kterou vyhrál František Konečný za nastřílených 545 bodů, 2. místo obsadil Kosek 535 bodů a 3. místo si překvapivě vystřílel střelecký benjamínek Tomáš Pešek za 523 bodů.

Po sečtení bodů z nejlepšího kola ČP a  finále v této disciplíně se stal celkovým vítězem František Konečný s 60 body, 2. místo získal Jakub Kosek s 35 body a 3. místo obsadil Roman Gronský s 31 bodem.